logo

روان نت پارس

-----------------------------------------------

شرکت روان نت پارس به طور عمده در زمینه اندازه گیری و پایش وضعیت تجهیزات فعالیت میکند. ما در تلاشیم تا با همیاری همه شرکای خود شامل خریداران، کارکنان، شرکتهای برون مرزی، جامعه فنی و مهندسی کشور، دانشگاهها و… خدمات و فناوریهایی نوآورانه، پیشرو و باکیفیت به بنگاههای صنعتی گوناگون در گستره ایران پهناور پیشکش کنیم. ما به اصول رقابت منصفانه در آوردگاه کسب و کار باورمندیم و امیدواریم خدمات و فناوریهای عرضه شده گوشه ای از نیازهای خریداران را برآورده کند.

------------------------------------------------ ارتباط با مدیر عامل : m.sabzi@ravannp.ir
989122254192+
 

StAlignPro

برنامه فراگیر همراستاسازی هندسی

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1538498648510{margin-right: 50px !important;margin-left: 50px !important;}”][vc_column]

[vc_column_text]

LevAlign چیست؟

برنامه ای فراگیر برای ارزیابی، کنترل و کاهش ناترازی و ناهمراستایی هندسی انواع ماشین آلات مانند ماشین ابزار، CNC، فلنچها، غلطکها و… است. آشکار است که ناهمراستایی و تراز نبودن ماشین آلات هم باعث ارتعاشهای اضافی میشود و هم تنشها و کرنشهای سازه ای مزاحم پدید میاورد که هر دو پدیده موجب فرسایش زودهنگامتر قطعه های ثابت و متحرک ماشین آلات میشوند. بر این اساس مهندسین بهره برداری و نگهداری و تعمیرات از دیرباز ناهمراستایی و ناترازی قطعه های گوناگون ماشین آلات را ارزیابی میکردند و در صورت افزون شدن از مرز پذیرفتنی آنها را کاهش میدادند. برای اینکار تا سالهای اخیر ساعتهای اندازه گیری مکانیکی بکار میرفت، اما چندسالی است با پیشرفتهای شگرف فناوری میکرو الکترونیک و لیزر نیمه هادیها، ابزارهای جمع و جور الکترونیکی برای سنجش ناهمراستایی و ناترازی لبه ها، صفحه ها، محورها و… به بازار آمده اند که کار را بسیار ساده کرده اند و گزارش دقیق کار را دست بالا تا یکی دو ساعت بیرون میدهند. اما برخی سازمانها بنا به هر دلیلی علاقمند به سرمایه گذاری برای خرید ابزارهای سنجشی یادشده و آموزش کارکنان برای بهره گیری از آنها نیستند. برنامه LevAlign برای پاسخ به این نیاز طراحی شده است. با بکارگیری این برنامه شما نیازی ندارید روی خرید ابزارهای سنجشی تا حدودی گرانقیمت سرمایه گذاری کنید. آزمایشگاه سیار LevAlign به هرجایی که دلخاه شما باشد میرود، اندازه گیریهای درخاستی را انجام میدهد و گزارشهای لازم را همان روز به شما تقدیم میکند و حتی بنا به درخاست شما راهکارهای اصلاحی را هم اجرا میکند. برای سازگاری LevAlign با بودجه ها و سلیقه های گوناگون این برنامه به شکل چندپارچه در بخشهای جداگانه عرضه میشود، بنابراین علاقمندان میتوانند یک یا چند بخش یا همه برنامه را به دلخواه خود برگزینند. البته ما برنامه کامل LevAlign را برای بدست آوردن بیشترین اثربخشی پیشنهاد میکنیم.

مزیتهای LevAlign:

  • صرفه جویی بدست آمده از سرمایه گزاری برای خرید سنجشگرهای لیزری،
  • صرفه جویی بدست آمده از حذف برنامه کالیبراسیون سالیانه یا دوسالانه سنجشگرهای لیزری،
  • دریافت گزارش کامل همراستاسازی و تراز کردن در همان روز اندازه گیری،
  • پیشگیری از ارتعاشهای ناخاسته و آسیب رسیدن به قطعه ها،

و….[/vc_column_text]

[vc_column_text]

نخستین گام برنامه LevAlign گردآوری داده هایی دقیق درباره ماشین آلات سنجش شونده است. این داده ها اطلاعاتی درباره فونداسیون، تاریخچه ترازسازیهای پیشین، برنامه کاری ماشین و… است. با گردآوری این داده ها، میتوان ارزیابی تقریبی از حجم کار لازم، چیدمان سنجشگرها و… بدست آورد.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

پس از ارزیابی ماشین آلات و بدست آمدن شرح کار لازم شامل چیدمان سنجشگرها، روندنمای اندازه گیری و… عملیات اندازه گیری و ثبت تلرانسهای هندسی بوسیله سنجشگرها انجام میشود. برای بدست آمدن نتیجه هایی اعتمادپذیر، چندین استاندارد مهندسی جهانی در دسترس است که براساس آنها میتوان کیفیت کار اندازه گیری را در هر مرحله ارزیابی کرد.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Services_LevAlign_03هرگونه سنجش و اندازه گیری مهندسی مصون از خطا نیست. برنامه LevAlign هم به طور قطع در مرحله اندازه گیری دچار خطاهایی میشود. نکته مهم شناخت خطاها، سرچشمه های بروز خطاها، کرانه های مجاز  خطاها، پراکنش آماری خطاها و روشهای کنترل و کاهش خطاهاست. برای شناخت هرچه بهتر این پارامترها، نیازمند بررسی دقیق موضوعهایی مانند رفتار کارکردی ماشین آلات هنگام بهره برداری، برهم کنش ماشین و فضای پیرامون، شرایط پیرامونی و… هستیم.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

یکی از بخشهای مهم برنامه LevAlign پیشنهاد راهکارهای اصلاحی و در صورت درخاست اجرای آنهاست. این راهکارها گستره رنگارنگی را در بر میگیرند. از پیشنهاد گذاشتن چند گوه یا درزگیر (Shim) یا ترمیم ترکهای فونداسیون بتنی گرفته تا راهکارهای پیچیده تری مانند بازطراحی محل نصب ماشین و… نمونه هایی از راهکارهای اصلاحی به شمار میایند. پس از اجرای هر راهکار اصلاحی میتوان با اندازه گیری دوباره با چیدمان و آرایشی همانند بار نخست اثربخشی آن راهکار را ارزیابی کرد.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

مستندسازی مهندسی بخش مهمی از برنامه LevAlign را در برمیگیرد. چون بدون گزارشهای مناسب هیچ ارزیابی از اثربخشی برنامه، برطرف کردن اشکالهای احتمالی، اعتمادپذیری نتیجه ها و… نمیتوان داشت. نتیجه های هر بخش از برنامه LevAlign در قالب گزارشهایی دقیق، فراگیر و کاربرپسند ارائه میشود. گزارشها بسته به زمانبندی درخاستی شما و گامهای اجرایی برنامه میتوانند به طور هفتگی، ماهیانه و… یا موردی داده شوند. برنامه LevAlign دارای قالبهای استاندارد گزارش است که براساس روزآمدترین نمونه ها تهیه شده اند و پیش از آغاز برنامه نمونه ای از آنها ارائه میشوند. اگر بهره برداران نیاز به گزارشهای متفاوتی داشته باشند تغییرهای درخاستی ایشان در الگوهای استاندارد داده میشوند.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

در دنیای امروز آموزش سنگ بنای همه برنامه های کامیاب تجاری است. برنامه LevAlign هم با پیروی از این اصل جهانشمول، آموزش را سرمشق کار خود قرار میدهد تا هم از نهادینه شدن متغیرهای فرهنگی و رفتاری برنامه در ذهن بهره برداران اطمینان یابد و هم اینکه میانگین سطح دانش فنی مرتبط با ارزیابی تلرانسهای هندسی را در میان کارکنان سازمان هدف بالا ببرد. دوره های آموزشی برنامه LevAlign به شیوه برهم کنشی طراحی شده اند به طوریکه با به چالش کشیدن شرکت کنندگان آنها را وادار به ارائه نظرها و طرح پرسشهای نو میکنند. همه دوره ها براساس تازه ترین یافته های فنی و مهندسی روغن طراحی شده اند و برای آنها منابع کمک آموزشی درخور با ظاهری جذاب و محتوایی غنی تهیه شده است. در پایان هر دوره با برگزاری آزمونهای استاندارد سطح یادگیری شرکت کنندگان سنجیده میشود و به کسانی که آزمون پایانی را با موفقیت پشت سر بگذارند، گواهینامه معتبر از سوی شرکت Status Pro Maschinenmesstechnik GmbH داده میشود که به مدت دو سال اعتبار دارد.

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]