logo

روان نت پارس

-----------------------------------------------

شرکت روان نت پارس به طور عمده در زمینه اندازه گیری و پایش وضعیت تجهیزات فعالیت میکند. ما در تلاشیم تا با همیاری همه شرکای خود شامل خریداران، کارکنان، شرکتهای برون مرزی، جامعه فنی و مهندسی کشور، دانشگاهها و… خدمات و فناوریهایی نوآورانه، پیشرو و باکیفیت به بنگاههای صنعتی گوناگون در گستره ایران پهناور پیشکش کنیم. ما به اصول رقابت منصفانه در آوردگاه کسب و کار باورمندیم و امیدواریم خدمات و فناوریهای عرضه شده گوشه ای از نیازهای خریداران را برآورده کند.

------------------------------------------------ ارتباط با مدیر عامل : m.sabzi@ravannp.ir
989122254192+
 

DrLube

برنامه فراگیر مدیریت بهره برداری روغن

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1538498648510{margin-right: 50px !important;margin-left: 50px !important;}”][vc_column]

[vc_column_text]

IR_Analyser_01

DrLube چیست؟

برنامه ای فراگیر برای پایش وضعیت، کنترل و کاهش سطح آلودگی انواع روغنها، مانند روانکار، هیدرولیک و… است. از دیرباز یکی از مهمترین دشواریهای پیش روی واحدهای نگهداری و تعمیرات سازمانها که برنامه پایش وضعیت براساس آنالیز روغن را در برنامه نگهداری پیش بینانه خود گنجانده اند، پاسخدهی دیرهنگام آزمایشگاهها بوده است. خوشبختانه در سالهای اخیر به دنبال عرضه ابزارهای سبکتر و کوچکتر سنجش و آزمایش روغن و گریس میتوان آزمایشهای لازم را در هرجای دلخاه انجام داد و پاسخ را دست بالا تا یک ساعت بعد بدست آورد. اما بازهم برخی سازمانها بنا به هر دلیلی علاقمند به سرمایه گذاری برای خرید کیتها و ابزارهای سنجشی یادشده و آموزش کارکنان برای بهره گیری از آن دستگاهها نیستند. برنامه DrLube برای پاسخ به این نیاز طراحی شده است. با بکارگیری این برنامه Oil_Analysis_01شما نیازی ندارید برای راه اندازی آزمایشگاه سنجش و آزمایش روغن برنامه ریزی کنید. آزمایشگاه سیار DrLube به هرجایی که دستور بدهید میرود، نمونه گیری میکند، آزمایشهای درخاستی را انجام میدهد و گزارشهای لازم را همان روز به شما تقدیم میکند. از سوی دیگر DrLube تنها به سنجش و آزمایش روغن بسنده نمیکند بلکه به درخاست شما میتواند به سراغ همه بخشهای فرآیند بهره برداری روغن یا گریس برود و گاه و بیگاه آنها را هم ارزیابی و درصورت نیاز راهکار(های) اصلاحی برایشان ارائه دهد. برای نمونه وضعیت انبارش و نگهداری روغنها، روش روانکاری تجهیزات، شیوه سفارش گذاری روغن یا گریس و… گوشه های دیگری از حوزه کاری DrLube را نشان میدهند. برای سازگاری DrLube با بودجه ها و سلیقه های گوناگون این برنامه به شکل چندپارچه در بخشهای جداگانه عرضه میشود، بنابراین علاقمندان میتوانند یک یا چند بخش یا همه برنامه را به دلخواه خود برگزینند. البته ما برنامه کامل DrLube را برای بدست آوردن بیشترین اثربخشی پیشنهاد میکنیم.

پاره ای از مزیتهای DrLube:

 • صرفه جویی بدست آمده از سرمایه گزاری برای خرید ابزارهای آزمایشگاهی،
 • صرفه جویی بدست آمده از هزینه برپایی فضایی برای آزمایشگاه روغن،
 • صرفه جویی بدست آمده از حذف برنامه کالیبراسیون سالیانه یا دوسالانه ابزارهای آزمایش روغن،
 • دریافت پاسخ آزمایشها در همان روز نمونه گیری،
 • آگاهی زودهنگام تر از خرابیهای احتمالی قطعه ها،
 • برنامه ریزی دقیقتر بازدیدهای دوره ای،

و….

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Dr_Lube_03

برنامه DrLube در نخستین گام برای همه تجهیزات و دستگاههای تحت پایش مدرکی مهندسی به نام شناسنامه روغن را تهیه میکند. همانطور که هر انسانی دارای مدرک شناسایی است که چندین پارامتر مهم هویتی او را نشان میدهد، با گردآوری و ثبت شناسه های مهم مرتبط با روغن بکاررونده در هر تجهیز یا دستگاه صنعتی هم میتوان شناسنامه روغن آن تجهیز یا دستگاه را تهیه کرد. همانند شناسنامه انسانی، با نگاهی گذرا به شناسنامه روغن میتوان داده هایی خلاصه و سودمند درباره ویژگیهای بنیادین و کارکردی روغن بکار رونده در دستگاه یا تجهیز ارزیابی شونده بدست آورد.

شماری از اجزای شناسنامه روغن:

 • گرانروی،
 • قطعه های در تماس با روغن،
 • گستره دمای کاری روغن،

و….

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Dr_Lube_02

اعتمادپذیری نتیجه های هر آزمایش شیمیایی بستگی بالایی به کیفیت نمونه دارد. پایش و سنجش روغن هم از این قانون پیروی میکند بطوریکه گرفتن نمونه های روغن، روانکار، هیدرولیک و … کاری بسیار حساس است که ظرافتهای ویژه ای را دارد. برای نمونه اگر نمونه روغن هنگام گرفته شدن آلوده به آب شود، پس از آزمایش، چون نتیجه آلودگی آب را نشان میدهد، بهره بردار به دنبال بررسی علت نفوذ آب به روغن میرود که در واقع کاری بیهوده است. بر این اساس در برنامه DrLube توجه ویژه ای به نمونه گیری در هر دو بخش نظری و عملی میشود. خوشبختانه برای گرفتن نمونه ای که معیار خوبی از روغن تحت پایش باشد، چندین استاندارد مهندسی جهانی در دسترس است که براساس آنها میتوان نمونه هایی با کیفیت بالا گرفت. طبق این استانداردها برای بدست آوردن نمونه های معیار از نظر آماری باید نکته های ویژه ای را در نظر گرفت که شماری از آنها عبارتند از:

 • نقطه نمونه گیری،
 • سرعت جریان روغن،
 • هدف از آزمایش روغن،

و….

در برنامه DrLube هنگام تهیه شناسنامه روانکاری تجهیزات نقطه های نمونه گیری هم شناسایی و ثبت میشوند.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]برنامه DrLube گستره ای از روزآمدترین آزمایشهای متداول روغنهای کارکرده و نو را در برمیگیرد که به سه دسته ذیل تقسیم میشوند:

Oil_Analysis_01[/vc_column_text]

[vc_column_text]

مشخصه های ذاتی روغن

 • گرانروی
 • چگالی
 • دمای شعله زنی

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

آلاینده ها

 • آلودگی آب
 • آلودگی ذره های جامد
 • عدد اسیدی
 • عدد بازی

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

عیب یابی

 • شمارش ذره های آهنی PQ
 • سطح پاکیزگی روغن PC
 • فروگرافی تحلیلی AF

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Fluid_Management_CFP

دو آلاینده اصلی روغنهای متداول در صنعت ذره های جامد و آب هستند. دو آزمایش مهم که برای ارزیابی این دو آلاینده روی روغنهای کارکرده انجام میشود، آزمایش آلودگی آب در روغن و سطح پاکیزگی روغن است. پس از بدست آمدن نتیجه های هر دو آزمایش، با بررسی شناسنامه روانکاری تجهیز چنانچه مقدار آلاینده های آب و ذره های جامد روغن بیش از مرز توصیه شده از سوی سازنده دستگاه باشند ادامه بهره برداری از روغن آلوده میتواند زیانهای هنگفت و گاهی جبران نشدنی به بار آورد. پس چه باید کرد؟ تا کنون بیشتر بهره برداران تجهیزات در چنین موقعیتهایی دست به تعویض روغن آلوده میزدند که از نظر فنی و مهندسی راهکاری کاملن درست اما از دید حسابداری سازمان روشی هزینه زاست. از سوی دیگر دور ریختن روغن آلوده به دلیل قانونهای نوین زیست محیطی دردسرهای ویژه خودش را دارد.

خوشبختانه راهکار شایسته دیگری هم در دسترس شما هست و آن پالایش روغن آلوده با پالایشگرهای روزآمد، پیشرفته و تمام خودکار DrLube که طی تنها چند ساعت روغنی پاکیزه به شما تحویل میدهند.

پالایشگرهای DrLube مجهز به فیلترهای EXAPOR MAX 2 و EXAPOR AQUA هستند که از پیشرفته ترین گونه های خود در سطح دنیا به شمار میآیند. از اینرو بهره برداران تجهیزات میتوانند مطمئن باشند آلودگیهای روغن کارکرده به بهترین شیوه زدوده میشود.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

فیلتر نقشی بی جایگزین در پاکسازی هر سیالی دارد. بنابراین فیلتر روغن هم نقشی بسیار اساسی در کیفیت روغن در گردش دارد. با توجه به اینکه کارکرد درست فیلتر به طور مستقیم روی کیفیت کارکرد روغن اثر میگذارد، یکی از بخشهای مهم برنامه DrLube ارزیابی کارکرد فیلترها در تجهیزات و دستگاههای پایش شونده است. پس از ارزیابی کارکرد فیلترها چنانچه نیاز به جایگزینی المنت آنها باشد، اینکار انجام میشود.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Dr_Lube_05

مستندسازی مهندسی بخش مهمی از برنامه DrLube را در برمیگیرد. چون بدون گزارشهای مناسب هیچ ارزیابی از اثربخشی برنامه، برطرف کردن اشکالهای احتمالی، اعتمادپذیری نتیجه ها و… نمیتوان داشت. نتیجه های هر بخش از برنامه DrLube در قالب گزارشهایی دقیق، فراگیر و کاربرپسند ارائه میشود. گزارشها بسته به زمانبندی درخاستی شما و گامهای اجرایی برنامه میتوانند به طور هفتگی، ماهیانه و… یا موردی داده شوند. برنامه DrLube دارای قالبهای استاندارد گزارش است که براساس روزآمدترین نمونه ها تهیه شده اند و پیش از آغاز برنامه نمونه ای از آنها ارائه میشوند. اگر بهره برداران نیاز به گزارشهای متفاوتی داشته باشند تغییرهای درخاستی ایشان در الگوهای استاندارد داده میشوند.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Dr_Lube_06

در دنیای امروز آموزش سنگ بنای همه برنامه های کامیاب تجاری است. برنامه DrLube هم با پیروی از این اصل جهان گستر، آموزش را سرمشق کار خود قرار میدهد تا هم از نهادینه شدن متغیرهای فرهنگی و رفتاری برنامه در ذهن بهره برداران اطمینان یابد و هم اینکه میانگین سطح دانش فنی مرتبط با کارکردهای گوناگون روغن را در میان کارکنان سازمان هدف بالا ببرد. دوره های آموزشی برنامه DrLube به شیوه برهم کنشی طراحی شده اند به طوریکه با به چالش کشیدن شرکت کنندگان آنها را وادار به ارائه نظرها و طرح پرسشهای نو میکنند. همه دوره ها براساس تازه ترین یافته های فنی و مهندسی روغن طراحی شده اند و برای آنها منابع کمک آموزشی درخور با ظاهری جذاب و محتوایی غنی تهیه شده است. در پایان هر دوره با برگزاری آزمونهای استاندارد سطح یادگیری شرکت کنندگان سنجیده میشود و به کسانی که آزمون پایانی را با موفقیت پشت سر بگذارند، گواهینامه معتبر از سوی شرکتهای CM Technologies GmbH و ARGO-HYTOS GmbH داده میشود که به مدت دو سال اعتبار دارد.

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]